Nemzeti Innovációs Hivatal állásfoglalása
Hosszútávú és tartósan magas szakmai színvonal csak ott érhető el, ahol a hétköznapi gyakorlati tevékenység mellett jelen van a kutatás és fejlesztés is. Ez az élet minden területén, minden iparágban így van, ezért minden jelentős nemzetközi cég komoly időt, pénzt és energiát fordít kutatásokra és fejlesztésekre illetve azok támogatására.
Ha megnézzük a magyar fogászat helyzetét, rendkívül feltűnő, hogy amíg az egyik oldalról a fogászati turizmus területén piacvezetők vagyunk, a másik oldalról az elmúlt évek-évtizedek során szinte teljesen felszámolták az országban a fogászati kutatásokkal foglalkozó csoportokat. Meggyőződésünk, hogy amennyiben ez a helyzet belátható időn belül nem változik meg, szükségszerűen negatív kihatással lesz a magyar fogászat jövőjének alakulására is.
A Magyar Fogászati Turizmus Fejlesztési Program Alapítói és az OTI Zrt. teljes menedzsmentje úgy gondolja, hogy elengedhetetlenül szükséges lesz a fogászati kutatások és fejlesztések támogatása az OTI / Magyar Fogászati Turizmus Fejlesztési Program Professzori Tanácsa segítségével. Véleményünk szerint olyan világosan megfogalmazott, jól szervezett és jól kivitelezett kutatásokat kell támogatni, mely nem csak Magyarország nemzetközi szakmai elismertségét fokozza, hanem hosszú távon hozzájárulna ahhoz a célhoz is, hogy a magyar fogászat teljes vertikuma a nemzetközi élvonalhoz tartozzon.
A kutatás elengedhetetlen feltétele magasan képzett és jól megfizetett „kiművelt emberfők sokasága”. Ehhez kívánunk a magunk lehetőségeihez mérten hozzájárulni. A kapcsolódó szakmai program vitairata kidolgozás alatt áll, és elkészülte után közzé tesszük és konzultációk során egyeztetünk a szakmával céljainkról, elképzeléseinkről.