110502001T azonosító alatt műjegyzékbe vett know-how
A Magyar Fogászati Turizmus Fejlesztési Program legfontosabb elemeinek egyike, hogy a programhoz csatlakozott rendelőknek, kereskedőknek, szolgáltatóknak vagyis a jogi személyként együttműködő partnerek éppúgy lehetőséget biztosítson az együttműködés továbbfejlesztésére, mint a természetes személyként csatlakozó implantológusoknak, fogorvosoknak, fogszakorvosoknak, asszisztenseknek.
Ez a fejlesztés mind infrastrukturális - leginkább technológiai – mind felnőttképzési, oktatási, mind pedig külpiaci jelenlétfejlesztés területein is megvalósul. Ennek forrásait az Orvosi Turizmus Iroda Zrt. a működése során különíti el, kizárólag a programhoz csatlakozott jogi- és természetes személyek, partnerek számára. A forrás biztosítása pályáztatás, pályázást követően lesz elérhető, a működés megkezdését követő harmadik évtől, azaz kb. 2014 első felétől, az addig megvalósult partneri együttműködés értékelésén alapuló szempontrendszerhez kapcsolva.
Ezért a saját rendszerben felépített pályázati struktúra legfontosabb mérőfoka az együttműködés legalább két éve alatt történő munkafolyamatok és működés közös minősítése. A technológiai fejlesztés terült (pl. fogászati CT vásárlás), a felnőttképzési terület (pl. master képzés), vagy a külpiaci jelenlét fejlesztési terület (pl. kiállítás vagy konferencia), a működés alatt képzett, elkülönített pályázati alap felosztását tekintve nagyjából egyenlő arányú.
Az OTI Zrt. célja, hogy a Magyar Fogászati Turizmus Fejlesztési Program hatásaként az elkövetkező 5 évben egy nagyarányú fejlesztési program készítse elő magyar fogászati turizmusban érdekelt rendelők számára, hogy a nemzetközi piaci árversenyben egyértelmű előnyt jelentő minőségi és technológiai fejlettség párosulni tudjon a magas képzettség biztosította tudásbázissal.